| Stefanut12345242 a întrebat:

Salut! Ce bicicleta imi recomandati sa fie mai usoara, piese bune sa poti da wheele-uri cu ea? Eu ma gandeam la un cross grx7 sau grx8 voi ce ziceti? La un buget de 2.000-2.500lei

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cu 2000 de lei îți iei ceva foarte serios de pe dirtbike.ro. Bicla serioasa cu echipare serioasa. Doar ca nu sunt noi, deși mai poți prinde vreo ocazie de a fi noua, sau puțin folosita. E un site serios, de unde mi - am luat eu bicla și multe piese pentru ea (eu am un trekking de catalog la 1600 de euro), și pana acum am fost întotdeauna foarte mulțumit.
Din ce am văzut, modelele aduse în discuție de tine nu au echipare serioasa. Cind vorbești de echipare, la piese începi de la Shimano Deore. Cauciucuri minim Schwalbe. Ori, la acele modele, doar furca și frinele sunt acceptabile. Plus ca Cross e o bicla grea, 14 kg mi se pare mult.
Adevărul e ca dacă vrei una ușoară și bine echipata, trebuie sa scoți undeva de la 3500 de lei. La bicle, de acolo începe calitatea.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Clar cross grx 8. O găsești undeva la 2000.