| Katty29 a întrebat:

Salut.ce carti interesante cunoasteti? Vreau ceva sa citesc dar nu gasesc nimic captivant

10 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Iti recomand sa citesti "Numele trandafirului''-Umberto Eco, "Portretul lui Dorian Gray''-Oscar Wilde, "Mizerabilii''-Victor Hugo, "Rosu si negru''-Stendhal, "Qvo vadis''-Henryk Sienkiewicz, "Magicianul''-John Fowles, "Marele Gatsby''-Francis Scott Fitzgerald. Lectura placuta si o seara faina!

| Neo12 a răspuns:

Bel Ami, Maitreyi

| Morrígu a răspuns:

Portretul lui Dorian Grey de Oscar Wilde.

Lectura placuta.
O seara buna.

| dan1998 a răspuns:

Codul lui da Vinci de Dan Brown
Robinson Crusoe de Daniel Defoe
Doi ani de vacanta de Jules Verne

Pe mine m-au captivat si de aceea am reusit sa le citesc in totalitate, ca altfel nu le citeam.

| VirtualKnight a răspuns:

Salut! In cazul in care iti place mitologia iti recomand Odiseea (in cazul in care ai citit deja Legendele Olimpului.)

Daca iti plac cartile despre razboi (dar nu trebuie neaparat sa iti placa razboiul ca sa le citesti), cele mai bune sunt cele de Sven Hassel.Cea mai cunoscuta si cea mai buna mi se pare : "Legiunea Blestematilor".

Daca iti place horror-ul, incearca "Stralucirea" de Stephen King.

Exista multe carti istorice interesante.Eu acum citesc "Monstri - Cele mai malefice personalitati din istorie", este foarte buna.

| Denyisssa a răspuns:

Buna! Iti sugerez sa citesti ceva online deoarece este mai interesant.Intra pe "Wattpad" si cauta "My stupid innocence" si tot pe "Wattpad" "Crystal".Ar fi ceva mai simplu sa scrii direct unde cauti, adica pe google direct:wattpad crystal, si ti-o da, decat sa cauti pe wattpad pentru ca este mai dificil.

| kisy a răspuns:

Poti citi carti ca Charlie Bone si scoala de Magie sau Poveste fara sfarsit sau Insemnarile unei pustoaice. Funda?

| Serby21 a răspuns:

Am trecut si eu prin perioada de "plictisit de clasici"... Prima carte diferita pe care am citit-o a fost Matilda de Roald Dahl. Dupa am continuat cu TOATE cartile publicate in romana ale lui Dahl. Apoi am mai citit seria Goosebumps de R.L. Stine. Acum am citit Hunger Games- Jocurile Foamei si Hotul de Carti- Markus Zusak. Eu zic sa incerci sa citesti Miss Peregrine- Ransom Riggs. Daca nu ti-e frica. Link pentru Miss Peregrine= http://www.elefant.ro/......16376.html Pofta buna la lectura! :)

| Gostblood a răspuns:

Pai poti incerca mandrie si prejudecata sau la rascruce de vanturi

| Anuska27 a răspuns:

Umbra Noptii de Andrea Cremer ))