| CattanyMihai778 a întrebat:

Cum sa fac un dvd-audio? Am ars dvd gen data(cu imgburn) iar melodiile in format.WAV si nu merge, am testat in 3 dvd-uri(e-boda, bush si pacific) care sunt compatibile 24bit/96khz

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai tu ai scris dvd-uri cu fisiere WAV, nu DVD-Audio cu trackuri. https://www.techwalla.com/articles/how-to-burn-a-dvd-audio-disc

| CattanyMihai778 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce mi-ai dat nu e bun, nu exista optiunea "Music DVD" poate pentru programul Roxio care e cu bani, am nero, imgburn, burnaware unde nu are optiunea asta

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CattanyMihai778):

Http://forum.imgburn.com/index.php?/topic/11428-burning-an-audio-dvd/
De ce nu scrii CD-uri audio? Sau daca zici ca stie 24bit/192 khz, cred ca ar merge sa scrii flac-uri direct pe disc. Sau WV cu fisierul CUE inclus. Depinde ce scule ai, care e sursa muzicii.