| TheKKosmyyn a întrebat:

Cum sa invat engleza ca sa vorbesc fluent aceasta limba! Ca imi doresc sa vorbesc si eu asa ...mai fluent si pronuntiile sa le fac mai bune! Eu invat cuvintele, tot ce ne preda dar vreau sa fac un progres foarte mare eu am 9 si din 9 vreau sa ajung la 10, tinand cont si ca profa e cam rea!big grinDau funda daca reusesc sa vorvesc mai bine!

Răspuns Câştigător
| AdyP20 a răspuns:

Ca sa inveti sa vorbesti trebuie sa vorbesti. Cauta pe cineva cu care poti vorbi in engleza. Eu am doi prieteni si vorbim cat de mult putem in engleza despre lucruri normale, ce am fi discutat si in limba romana. Asa inveti cel mai bine zic eu.