| tacea112 a întrebat:

Salut, cum se numeste cea mai cumparata placa video? eu am momentan nVIDIA geforce gt630, si as face o treaba buna daca as schimba-o acum? lasati-mi link cu adresa de unde o pot cumpara!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai cumparata este AMD Radeon HD 6670 DDR5/128BIT.Preturile difera la producatori dar ajunge undeva la 300 de lei.E decenta, consuma putin, e rece, ruleaza aplicatiile grafice la un framerate decent.
A ta are cam aproape toate tehnologiile aparute la momentul de fata.Shader model 5 Dx.11 si alte prostii.

| SorinTudor a răspuns:

Radeon R9 :X e criminala

| buzucan a răspuns:

Uite aici un top cu cele mai ok placi video http://configpc.info/placa-video-pentru-jocuri.html

| ÎngerCretin a răspuns:

Nu. Ea face faţă şi la jocurile din prezent. Nu are rost să o schimbi.