| Shooter a întrebat:

Daca schimb placa video si placa de baza la un calculator, trebuie sa schimb si procesorul neaparat?

10 răspunsuri:
| Decebalul a răspuns:

Nu, daca se potriveste procesorul cu placa de baza, nu trebiue sa il schimbi! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu trebuie schimbat procesorul.
Te pup!

| PopAdrian a răspuns:

Daca socket-ul proesorului e compatibil cu cel al placii de baza, nu.

| Lionsgate a răspuns:

Da trebuie

| MrEvil89 a răspuns:

Doar daca procesorul nu este compatibil cu piesele ce le vei cumpara.

| donnie112 a răspuns:

Nu, daca piesele sunt compatibile cu placa de baza nu este nevoie happy

| Iorgu_Michael_1991 a răspuns:

Spune modelul procesorului, si modelul placii de baza pe care o vei cumpara. PopAdrian are dreptate.

| Shooter explică (pentru Iorgu_Michael_1991):

Pai procesorul este cam vechi...si piesele astea sunt cam noi...nu cred ca sunt compatibile.

| Iorgu_Michael_1991 a răspuns (pentru Shooter):

Daca nu-mi spui specificatiile nu am cum te ajut.

| Shooter explică (pentru Iorgu_Michael_1991):

O sa ma uit mai tarziu... nu mai am stat pe el de 1 an si ceva...am stat mai mult pe laptop(cum sunt si acum) si ii dau drumu' mai tarziu.