| PublicName330 a întrebat:

Salut, de ce se intrerupe uneori curentul la mine? Ca ma sperie alarma aia de la scoala.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Depinde unde este problema. Poate fi pa punctul de transformare, sau poate fi doar la voi la panoul general. Problema la PT poate fi din cauza consumatorilor prea multi sau o punere neta la pamant undeva pe traseul de distributie, daca problema este la voi la scoala, aveti un scurt circuit undeva in scoala la un echipament ceva.

| UzOm a răspuns:

Probabil sunt probleme pe rețeaua de distribuție. Îi numai la voi la școală sau pe toată strada respectivă?

PS: Posibil să fie probleme la panou.