| anonim_4396 a întrebat:

De curând am făcut un server cu Citizen pentru GTA IV, dar menționez că merge destul de greu, ping-ul sare de la 36 la 100. Am făcut port forward și am abonament Digi fiber 300mbps (sare la 500mbps laughing ). Eu fiind gazdă și ceilalți clienții, contează foarte mult specificațiile sistemului? Adică, ca PC-ul meu să devină server și să fie capabil să țină pe hartă minim 5 persoane, îmi trebuiesc cu atât mai mult componente care să ducă acel server cât de cât decent?

Specs :
CPU - Pentium E2200 2.20 ghz dual core
GPU - MSI GeForce 210 1Gb
RAM : 2560Mb DDR2
HDD : Seagate 5200 RPM 160gb (2009)
OS: Windows 7 x32 SP1, cu update-urile la zi
Rețea : Realtek GBe 1gbps LAN

Știu, jocul abia rulează pe minim cu 30 fps-uri.

Să cumpăr alt sistem? Eventual un laptop cu un i7 8750H?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te pot intreba ceva? referitor despre intrebare, conteaza netul tau si cpu, ar fi foarte bine sa cumperi un desktop de gaming nu laptop

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E jocul defect. Eu l-am jucat pe xbox si avea mari probleme,. randa mapa greu. Si de-asta au si schimbat echipa pentru gta 5.
Si a fost facut de alt staff.
Si pe pc imi facea la fel si aveam jocurile originale si pe xbox si pe pc.