| Trax a întrebat:

De revelion o sa ies cu niste prieteni si o sa beau destul de mult. Fac 15 ani de revelion, am inceput sa beau prin septembrie-octombrie anul asta. Pe stomacul gol sunt ametit din 2 beri si beat din 4. Cum fac, ce mananc/beau si cand ca sa ma imbat cat mai greu?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

MAnanca cat mai consistent, preferabil carne dar gatita ceva mai dietetic ca daca e prea grasa/gretoasa dupa poate sa te apuce vomitatu. Nu bea repede, bea cat mai rar si iesi la aer cat mai des, daca stai inchis intr-o incapere o sa te imbeti mult mai repede, daca iei contact des cu aerul o sa se mai diminueze efectu alcoolului

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu esti obisnuit cu bautura, in timp organismu tau se adapteaza la rezistenta bauturii nu de pe o zi pe alta.

| darrio2007 a răspuns:

Sa nu mai bei. Esti inca mic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O bere iti e suficienta

| dannyel86 a răspuns:

Mananca bine si nu exagera cu alcoolul.
Bea rar, daca vrei sa rezisti mai mult in seara de Revelion.
Impune-ti tu limitele, nu te lasa influentat de ceilalti.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai se pare ca nu o sa bei destul de mult daca te imbeti din 4 beri. Nu stiu daca o sa faca mare diferenta, dar daca tot te intereseaza asa mult, uite niste sfaturi gasite pe net: Nu bea pe stomacul gol, mai bea si apa din cand in cand, mananca carbohidrati in timp ce bei si cica e bine sa mananci un iaurt inainte ca incetineste absorbtia alcoolului in sange, dar nu stiu daca are efect. Cel mai important ia-o usor, nu te baga in forta din prima ca ai sa te imbeti prea repede.

| Ineys a răspuns:

Bautura la 15 ani? Sigur ai 15? Imi pari mai mic. Cred ca ne minti ca sa iti dam sfaturi. De ce nu discuti cu tatal tau ca de la barbat la barbat cand vine vorba de bautura? Sau rupe parul pe spatele tau daca aude de asta?
Ti-as recomanda o doza de bere si cam atat.

| xerxes1 a răspuns:

Ideea este sa nu amesteci bauturile.
Daca ai inceput cu bere, bei doar bere.Ca mai intra 50 de tarie e ok, dar nu mai mult. Daca dupa aceea bei niste vin te faci muci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 15 ani, la dracu, doar nu vrei să bei o sticlă de whisky laughing)))
îți ajung 2 beri, sau râd ăia de tine?

| WhatABeautifulDay a răspuns:

De ce ai vrea sa bei mai mult? Pana la urma asta e scopul alcoolului, sa te ameteasca si sa te faca sa te simti bine, ce conteaza daca e din 2 beri sau 8? Daca iti e grija ca rad prietenii de tine, fii linistit, ca nu iti numara nimeni paharele.

| Csander a răspuns:

Pare distractiv sa bei, nu?

| Edmonds2342 a răspuns:

Eu zic sa faci cumva sa schimbi anturajul. Ești încă copil, ai grija sa nu îți ruinezi viata prea devreme. sad

| MadnesOfJuice a răspuns:

Mananci de dinainte, nu foarte mult, si in timp ce bei poti stinge, cu suc de exemplu

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Eu zic sa te lasi de baut pana nu ajungi dependent de alcool ceea ce este destul de grav....Nu e o mandrie sa beiwinking

| Anonymullll a răspuns (pentru JustMeDeea2019):

In ce hal au ajuns băieții din Romania!

| JustMeDeea2019 a răspuns (pentru Anonymullll):

Observ, dar nu mă miră are 15 ani laughing

| Trax explică:

... Beau din motivele mele si nu am de gand sa ma opresc. Ceva solutii totusi?

| suntserios a răspuns (pentru Trax):

Motivele tale o sa te cam distruga

| JustMeDeea2019 a răspuns (pentru Trax):

Nu exista motive pentru a bea....bautura e un viciu si e si un obicei prost pe care tu vrei sa-l dobandesti laughing Nu e okwinking