| I3oLLinG3r a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul : mi-am cumparat un card micro SD de 2GB si am primit la el adaptor kingmax micro SD dar nu stiu cum se foloseste.
Deci as dori sa-mi explicati putin unde trebuie sa introduc adaptorul pentru a putea stoca (muzica, imagini s. a.)in adaptor (in card).
Multumesc! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| thevlad a răspuns:

Pui cardul in adaptor, si adaptorul intr-un card reader (compatibil cu SD). Totusi, ar fi mai simplu sa iti cumperi un card reader direct pentru microSD. Banuiesc ca, cardul e pentru un telefon...ai putea conecta telefonul la calculator si prin el sa pui pe card.

5 răspunsuri:
| I3oLLinG3r explică:

Dar adaptorul se poate introduce doar in laptop fara card reader sau si in laptop se introduce tot cu card reader doar cu card reader?
Asta vreau sa stiu. Dau funda!

| adeee22 a răspuns (pentru I3oLLinG3r):

Din cate stiu eu, il introduci direct in laptop, nu iti mai trebuie card reader. big grin
Cel putin, asa fac eu...

| SpartanMan a răspuns:

Adaptorul se introduce in laptop daca ai ca la pc nu ai unde sa bagi adaptor.SAu pune cardul in telefon si ia din pc cu usb.big grin

| Attack619 a răspuns:

Si eu am acelasi tip de cartela si folosesc un cititor de carduri...este foarte usor de folosit si merge si cu alte tipuri de cartele happy
sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| irina_7302 a răspuns:

Buna eu stiu ca adaptorul are un spatiu in el vizibil in care se in troduce cardul cel mic dar nu este pentru a salva in el si doar pentru a-l folosi la altceva care iti merge un card mai mare.