| Abstract123456 a întrebat:

Salut eu sunt din Ploiesti si sambata aceasta as dori sa vizitez Bucurestiul... spuneti-mi si mie va rog ce as putea sa vizitez.multumesc! funda

Răspuns Câştigător
| TeodoraMaria98 a răspuns:

Parcul Herastrau
Muzeul Satului
Ateneul Roman
Poti Merge Sa Te Plimbi Prin Sunplaza
Muzeul Curtea Veche
Parcul Cismigiu
Teatrul Odeon
Padurea Baneasa
Cam atat... funda?/

3 răspunsuri:
| miha90z a răspuns:

Muzeul satului,
parcul herastrau, cismigiu, ior, carol,
centrul vechi,
p-ta unirii, unviersitate, romana, victoriei,
muzeul de istorie etc

| vivi_5803 a răspuns:

Muzeul Grigore Antipa,Muzeul Taranului roman, Muzeul de istorie sa te plimbi cu metroul, sa te duci la arcul de triumf si in piata Constitutiei.Vizitand acestea o sa ai amintiri frumoase!

| anoni a răspuns:

Http://www.turistik.ro/romania/bucuresti/obiective-turistice-bucuresti
e super
si eu merg in excursie cu clasa la Bucuresti peste 2 saptamani -3 zile
vom vizita Palatul Parlamentului si Cotroceni,Mitropolia,Piata Constitutiei, Muzeul Antipa si Taranului Roman, cateva mall-uri si gradina zoologica
sper ca ti-am fost de ajutor :)
te pup :*