| Alex962 a întrebat:

Imi poate spune cineva cati ani trebuie sa am ca sa iau un taxi singur?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bani sa ai, ca varsta nu este o problema pentru ei.

| Alexul99 a răspuns:

Nu exista o restrictie de varsta pentru a lua un taxi, dar din cate stiu eu, legea spune clar ca
`` Conducatorilor de autovehicule le este interzis sa transporte copii cu varsta de pana la 12 ani pe scaunul din fata, chiar daca sunt tinuti in brate de persoane majore, in timpul deplasarii pe drumurile publice``
Deci nu iti face griji, poti avea si 5 ani, atat timp cat stai pe locurile din spate nu iti va zice nimeni nimic, dar ai grija ca soferii de taxi din ziua de azi sunt cam sarlatani, daca nu iti porneste aparatul nu te urci. Doar nu vrei sa platesti de 3 ori cursa, zic si eu.