| somerandomdude713 a întrebat:

In 29 august vreau sa merg in Bucuresti, la concert la Snoop Dogg. Am hotarat ca decat sa-mi fac un majorat la care si asa nu ma distrez, mai bine merg la ceva ce intr-adevar imi place. Problema e cu hotelul. In 28 august fac 18. Nu cred ca o sa am timp sa-mi fac buletinul. Se poate sa ma cazez la un hotel? O sa fiu cu inca un prieten minor.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Da, ești major plus una zi. Cu drepturi depline!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti merge linistit cu actualul buletin.
CNP-ul va indica exact cati ani ai impliniti happy
Noul buletin ti-l poti face dupa intoarcere...winking

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce buletin breh, esti cu capul? Buletinul il ai de la 14 ani. Nu se schimba la 18...

| somerandomdude713 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu inteleg si sunt de acord ca il am de la 14 ani. Dar lamureste-ma si pe mine, ce e cu valabilitatea pana in 28.08. 2018?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru somerandomdude713):

No damn idea. Dubios cu expiratul la 18 ani, mergi si te intereseaza atunci. In cel mai rau caz o sa iti dea o dovada de-aia pe termen scurt ca sa nu ramii cu act de identitate expirat dupa 28 pana iti faci buletin ca lumea.

| gigica22222 a răspuns:

Imi pare rau ca te intristez, dar snoop va fi dj laughing poate doar sa faci o poza cu el.

| somerandomdude713 explică (pentru gigica22222):

Pe bune?! Nasol. Oricum, sunt din Timisoara, am ocazia sa vad si Bucurestiul.