| RyoRay a întrebat:

Salut internatiune, cand dau pe Google Chrome mi se blocheaza pc-ul, iar la mozila firefox cand dau pe el imi apare icoana de navigare si cand scriu sus (www.google.ro) apas enter si astept asa...un an, ca se incarca asa... o groaza.Am windows xp profesional, e de la virusi sau trebuie niste setari, ori reinstalarea windowsului? Spuneti-mi repede, eu navighez cu Opera si cu Internet Explore, mai mult cu Opera. Funda daca imi face-ti sa mearga Mozila Firefox sau Google Chrome!

Răspuns Câştigător
| xFluing a răspuns:

Aceasta eroare e cauzata de chrome. Recomand sa te opresti din a folosi chrome si sa folosesti firefox, safari sau opera. Aceasta problema poate fi remediata numai prin resetarea Protocolului de internet care se poate realiza prin a te duce in run si a scrie acolo cmd dupa care dai enter. In command promt-ul care iti apare, scrie urmatoarele:

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

Dupa care dai restart. Dupa ce ai dat restart, poti folosi orice alt browser in afara de chrome, altfel se va intampla din nou.