| RaR a întrebat:

Salut, jocurile pe windows vista merg mai greu ca pe windows xp? Stiu ca pe windows 7 merg mai greu. Vreau sa-mi bag vista pentru a mi se activa AGP TEXTURE ACCELERATION pentru ca vista accepta directx 10 si 11.Deci intrebarea finala este jocuri pe vista merg greu?

2 răspunsuri:
| iEmonel a răspuns:

Vista e cel mai prost windows creat vreodata [ se exclud 95, 98 ]. XP e cel mai bun windows pentru jocuri. Si w7 e bun, dar consuma mai mult ca xp-ul si la unele jocuri pot aparea probleme de compabilitate [ dar se poate seta ca jocul sa ruleze pe un service pack de xp ]. In concluzie, orice windows e mai bun ca vista.

| totenkopfSS a răspuns:

Nu il asculta, cei care vorbesc asa despre windows vista sunt niste copii noobi si neexperimentati care le plac comentariile cretine. Crede-ma pe vista ar trebui sa mearga bine, are suport directx 10 si 11 iar jocurile noi sunt optimizate pentru vista. Stiu ce vorbesc, am lucrat la Microsoft in 2008, plus ca are efectul grafic aero si multe facilitati. Daca mai vrei alte informatii da-mi un mesaj happy