| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Salut.Luna asta am de facut un proiect cu Genul avarului in literatura. Trebuie sa citim niste carti bla bla bla si sa facem ceva.Eu m-am gandit sa fac un powerpoint si o sceneta de teatru. Vreau sa imi scrieti [e bun si un link] o sceneta de teatru fie scrisa de voi sau de pe net care sa prezinte genul avarului[zgarcenia]. Daca sunteti specializati si puteti sa imi scrieti o sceneta de teatru[5 personaje] sau sa adapatati la 5 personaje o alta poveste(Hagi Tudose etc)-[dar s-o scrieti sub forma de sceneta de teatru]. Insa daca scenetele nu sunt scrise de voi[fie ca dati copy-paste si le puneti aici fie ca imi dati un link] nu conteaza ca nu sunt 5 personaje pentru ca adaptez eu.Atentie! Sceneta sa nu fie de scurta durata si sa nu necesite prea multa recuzita. Dau funda + voturi. Funda ofer la cea mai buna sceneta care sa reprezinta genul avarului si sa respecte conditiile de mai sus[sa nu dureze, sa aiba preferabil 5 pers., sa nu necesite recuzita]. Imi trebuie cat se poate de urgent.

1 răspuns:
| FamilyRun a răspuns:

Fa despe un copil zgarcit si 4 inca 4 personaje de ex : Era odata un copil din vremurile stravechi pe nume ionut era tare zgarcit cu toata lumea. de ex : personajele sa fie 1.ionut( pers principal) 2.ion(cel mai bun prieten a lui ionut) 3. Tanti Muma( femeia ce ii certa merew cand faceau boacane si 4.ciobanul( ce il invata pe ionut to felu de lucruri prostesti gandeste bine te rog O funda.:X )