| Februar30 a întrebat:

M-am plimbat azi prin Bucuresti, dupa mai multe luni de stat in alt oras. Oamenii mi s-au parut schimbati, parca mai tristi, mai retrasi. Poate asculta prea multe stiri apocaliptice la tv? Poate ii chinuie ipohondria si frica?
Traficul nu era cu mult diferit, dar pe la metrou parca era mai putina lume. Prin magazine si malluri nu am fost.
Voua vi se pare ca s-a schimbat Bucurestiul, cei care stati aici?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e normal sa se schimbe?

| T0T a răspuns:

Asta nu e doar în București. Nu cred că doar televiziunile sunt de vină. Societatea în general e anostă și plictisitoare.

| cristimihailov a răspuns:

Vezi lumea prin prisma problemelor tale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai trist. Mai gri. Mai umbrit. Oamenii sunt abatuti, ca toti din tara. Dar exista si acele mici raze de lumina, acei oameni vesnic zâmbareti care condimenteaza orașul. Acele mici boutique-uri si muzee ascunse printre blocuri din care nu mai iese niciun zumzet, ce iti amintesc ca stai in Micul Paris.

| Februar30 explică (pentru anonim_4396):

Poate tu stai acolo... pentru mine Buc e micul ghetou.

| Februar30 explică:

De ce nu mai primesc raspunsuri? sad Nu l-am postat la categoria corecta? Sau nu-i pasa nimanui?

| Jidvei a răspuns:

Daca treci pe la Afi sa-i vezi acolo ce fericiti sunt si lipsiti de grija, pacat ca nici pe la sala nu mai vezi oameni care era plina candva.
Ceea ce ai observat tu e adevarat, parca vedeam mai multi oameni fericiti acum cateva luni, totusi grijile si problemele lasa urme vizibile.

| Februar30 explică (pentru Jidvei):

Afi a fost mereu o zona full de studenti si tineri corporatisti. Poate de aici vin good vibes happy

| asmodeus10 a răspuns:

Mie personal mi se pare Bucurestiul, de cand am inceput sa il cuosc, mentionez ca m-am nascut aici si aici am si crescut, l-am cunoscut ca un oras tip desert/salbaticie unde toti ne mancam unii pe altii ca niste animale salbatice in cautare de hrana sau amuzament prin lupta. Asa a fost si asa va ramane mereu din pacate in viziunea mea de aceea cand plec si eu doua saptamani pe an la munte si la mare parca iau o gura de aer si scap de stresul salbaticului Bucuresti.

| Februar30 explică (pentru asmodeus10):

Mda cam asa mi se pare si mie orasul asta