| Ali19 a întrebat:

Salut, ma gândesc sa renunț la facultate și sa ma apuc de Youtube cu conținut sportiv, pilates/yoga sau Lifestyle.
E o decizie proastă?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești la "buget"?

| Ali19 explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru Ali19):

"ma gândesc sa renunț la facultate... o decizie proastă?"

e de bine: rămâni bani la buget!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Proastă. Termină facultatea, angajează-te și iutubește apoi.

| Iote a răspuns:

Proasta!

| ABCD122 a răspuns:

Este. De ce nu te apuci de YouTube și faci și facultate în același timp? Este mai bine să ai diploma de facultate și să nu ai nevoie de ea, decât să renunți la facultate, să nu ți meargă treaba cu YouTube-ul și să regreți că ai renunțat. Continuă facultatea și apucă-te de YouTube happy Personal, m-aș uita la astfel de videoclipuri, mai ales că m-am apucat recent de sport. Mult succes!

| HelpingHands a răspuns:

Gândește-te serios la viitorul tău. Apucă-te și de Youtube, doar ca să vezi dacă ai succes! Pune-ți întrebarea: de ce vreau să fac asta? Nu îmi place facultatea la care merg? Mi se pare dificilă, sau că n-ar fi pentru mine? Sunt două decizii separate. Dă tot ce poți la facultate, dacă ești interesată de ea, și încearcă și Youtube-ul dacă te pasionează asta, dar există riscul să nu ai succes. Numai dacă ai un succes zdrobitor cu Youtube-ul renunți la facultate. Sau renunți la facultate doar pentru că nu te atrage și mai bine lucrezi. Mult succes!

| nuamabsolutnicioidee a răspuns:

Poți face aceste lucruri (yt și facultatea) în același timp. Când ești liber postezi. Eu trec a 7-a și am canal de yt, dar postez chiar daca am școală smug