| diverse90 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva sa identific locul din Bucuresti unde a fost facuta aceasta fotografie?
Imi fac ordine in poze si nu mai stiu unde eram aici.
Link: https://imgur.com/tBCIT0s

Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar asta nu e poza din Bucuresti
e din Bratislava

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Esti sigur ca e din Bucuresti?
Nu recunosc zona.
Pe cladirea din stanga, jos, cea mare, din primplan, scrie sus "Pro Care".
Poate te ajuta chestia asta.

| Alverto a răspuns:

Nu sunt eu din București, dar sunt sigur că nu e acolo laughing

| diverse90 explică (pentru danbnz):

Iti multumesc pentru implicare. Eu m-am tot uitat la acel Logo dar n-am descifrat decat "Care"... ai ochi buni sau unelte performante happy happy
multumesc înca o data!

| danbnz a răspuns (pentru diverse90):

Cu placere!
Am gasit si locatia precisa.
Am cautat "procare" si asa am ajuns la Bratislava.
Zicea cineva mai sus de asa ceva.
Dupa unghiul si inaltimea de la care a fost facuta poza, cu ajutorul lui google maps si al celorlalte informatii am ajuns la concluzia ca fotografia a fost facuta din hotelul Lindner, Bratislava.
Ai aici un screen capture din google maps:
https://imgur.com/cVGhTmz