| Cupcakecat666 a întrebat:

Salut, pe 14 ma voi duce cu niște prieteni la Brașov. Însă dorim sa mergem la varful Tâmpa fara ajutorul telefericului (daca este frumos afară). Cum este traseul? Eu nu am mai fost niciodată si nu stiu cum este pe acolo. Daca va fi noros si sunt șanse de ploaie vom merge cu telefericul. Poate cineva sa imi dea mai multe detalii despre traseu?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pornești de la Pietrele lui Solomon din Brașov și o iei în sus.
Este bine să porniți de dimineață astfel încât coborârea să o faceți cu telefericul și să prindeți apoi autobuze de transport local de la Poiană spre Brașov.

| HadesSs a răspuns:

Nu e un traseu foarte greu, trebuie incaltaminte adecvata, de preferat nu tenisi sau adidasi, daca tin bine minte cam 2 ore am facut pana sus.