| FuNNy121431 a întrebat:

Salut,pentru cei ce ati fost in Anglia mai exact in Corby, cum vi se pare orasul? O sa plec 2 luni acolo si as vrea sa stiu cum este. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un orasel micut, super plictisitor. Ce dumnezeu faci acolo 2 luni? Ca intr-o saptamana l-ai vizitat integral si apoi, te plictisesti.

| FuNNy121431 explică (pentru Violleta2022):

Doar atunci pot sa vin, am 17 ani si wizz nu are însoțitor de zbor, dar de ce spui ca este plictisitor?

| Violleta2022 a răspuns (pentru FuNNy121431):

Pentru ca-i un oras foarte mic, unde nu ai ce face!
De fapt, vei vedea curand asta... iti dau maxim 2 saptamani tie, poate esti mai incet la vizitat.

| FuNNy121431 explică (pentru Violleta2022):

Fara supărare dar ai fost acolo? Nu vreau sa te superi ca te am intrebat asta...dar nu as vrea sa zici ca doar din auzite sau dupa google, eventual poate o sa-mi fac si o prietena acolo happy nu are cum sa fie chiar asa de plictisitor

| Violleta2022 a răspuns (pentru FuNNy121431):

Da, tocmai asta ti-am explicat mai sus, ca am terminat de vizitat orasul intr-o saptamana!
Eram in vizita la niste prieteni care locuiesc acolo, ma rog, locuiau, ca s-au mutat de 1 an de zile din cauza ca nu-si mai gaseau de munca in oraselul ala.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FuNNy121431):

Ce ti se pare atat de incantator acolo si de atractiv, sa stai 2 luni?
Nu uita: ai doar 17 ani, deci nu ai voie sa intri in pub sau la discoteca ori hotel, motel samd, daca nu esti insotit de un adult si nu poti consuma alcool deloc.

| FuNNy121431 explică (pentru Violleta2022):

Si chiar nu este nimic interesant de vizitat pe acolo?

| FuNNy121431 explică (pentru Violleta2022):

Motive personale, sunt cu maica-mea acolo nu singur, apropo nu-s betiv sa consum alcool daca la asta te-ai referit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FuNNy121431):

Nu-i vorba sa fii betiv ci sa iti faci prieteni, sa iesi afara, ca pe acolo viata lor se intampla in pub si cluburi, unde se consua alcool.
Ce dumnezeu planuiesti sa faci astea 2 luni?
Ca doar nu vei sta lipit de miaca-ta in casa?
Mie una, nu mi-a placut!

| FuNNy121431 explică (pentru Violleta2022):

Normal ca nu o sa stau lipit, prieteni o sa imi fac eu ca doar nu e imposibil. engleza stiu, poate o sa imi placa, nu se stie niciodata...dar daca atat pot sa stau nu am de ales ca as veni si mai devreme happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru FuNNy121431):

Depinde de preferinta persoanala. Eu am epuizat tot ce a fost interesant intr-o saptamana si nu eram singura.
Tu poate esti altfel si nu te vei plictisi.
Oricum, sa stai intr-un singur loc, tu ca pusti singur, fara prieteni, fara distractie, timp de 2 luni, intr-un orasel micut, mi se pare al nabii de plictisitor!

| FuNNy121431 explică (pentru Violleta2022):

Pai tocmai am zis ca in zona aia or fi copiii de varsta mea, ca doar nu or trai pe Marte. prieteni iti faci repede, in 2 luni sunt de parere ca o sa plec cu ceva amintiri placute.din cate am inteles oamenii de acolo sunt foarte de treaba, asa este?

| Violleta2022 a răspuns (pentru FuNNy121431):

Nu avea asteptari prea mari de la englezoi, ca-s rasisti, chiar daca in fata iti zambesc si-ti vorbesc frumos, tot nu te au la inima.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FuNNy121431):

Daca nu mergi cu ei in pub, unde-ti faci prieteni?
Ca-n Anglia nu-i ca-n Romania, sa iasa tinerii la poarta, sa stea pe strada samd.
Vei vedea ca nu-i tcomai cum te astepti. Englezoii sunt reci si distanti.
Acum ii cunosc foarte bine, lucrez cu ei de peste 20 de ani si nu ma mai suprinde natura lor prefacuta.

| FuNNy121431 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos de raspunsuri, sper sa nu fie asa de plictisitor... Sa ai o seara placuta!

| Violleta2022 a răspuns (pentru FuNNy121431):

Merci. O seara placuta tie, ca la mine-i deja sambata dimineata!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Scuze, am vrut sa spun: SAMBATA dumineata.

| FuNNy121431 explică (pentru Violleta2022):

Nici o problema, sa fim sanatosi!