| ionif a întrebat:

Salut, se pricepe cineva la animare, modelare si simulare pe calculator?

1 răspuns:
| ElenaSt2011 a răspuns:

Salut. Animatii poti face cu soft-ul Blender. Am auzit ca este gratuit. Gasesti multe video-clip-uri pe youtube.com, unde iti arata si explica pas cu pas, cum se fac animatiile. Daca vrei ceva si mai complex, mai exista soft-ul Maia (poate se scrie cu y: Maya - nu stiu). Am auzit ca este contra cost, dar nu stiu cat costa. Pentru efecte speciale, poti folosi Adobe Premiere CS 5, 6. (Sper ca am scris denumirea exacta). Nu mai stiu care este ultima versiune. Si pentru acest soft, exista tutoriale pe youtube.com Sper sa iti foloseasca. Bafta!