| Denis_7327 a întrebat:

Salut.Stie cineva program cu care pot schimba extensia unui fisier? Am facut un model creat in Sketchup.Cand vreau sa-l export are extensia sktp. Vreau sa ii fac extensia in 3ds.Mersi

1 răspuns:
| MishuD a răspuns:

Pai, din cate stiu eu, in sketchup nu ai nici un fel de optiune de export in 3ds.
Poti in schimb sa faci import al fisierului sktp cu 3dsmax 2010 (daca ai "conexion Extension) si apoi sa il salvezi ca eds.
Altfel nu prea stiu, desi erau niste programele online majoritatea aveau buguri si conversia nu era prea exacta. Adica texturile si imbinarile aratau ciudat si etc.