| deyutz95 a întrebat:

Salut,stiti ceva locuri de munca de preferat de acasa? sunt in cautarea unui job part-time

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce specializari si calificari ai si in ce domeniu!
Joburil de acasa sunt undeva la 1% din tot ce se poate gasi de munca si doar in situatia in care esti expert sau foarte bun in programare si software poti primii ceva de munca de acasa.
In rest, munca de acasa se mai poate obtine la centrele celor cu handicap, care primesc 1-2 lei pe zi, sa faca clesti sau sa impacheteze pixuri.

Tu ce meserie/calificari ai?

Acum am vazut din intrebarile tale anterioare ca, nu te pricepi deloc la tehnica, deci exclus sa faci programare sau software.
In cazul astam nu stiu cine te-ar cauta pe tine acasa sa-ti dea de munca, pentru ca nu vad sa ai vreo specilizarea extraordinara care se poate practica de acasa.
De ce nu-ti cauti d emunca printr-o fabrica sau prin ateliere din oras?
Iti este greu sa mergi pe picioarele tale?
Pentru ca sincer, joburi de acasa nu se gasesc mai ales pentru cei care nu le au cu tehnologia.

| confiturix a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu are cum sa primeasca persoanele cu divizabilitati atat de putin pe zi doar in Africa. Daca esti platit cu mai putin de 10 lei pe ora ala e un salariu liminar. Chiar si gunoierii primesc in jur de 1000 lei noi, de cand a crescut pretul la alimente.

| Daniel1516 a răspuns:

Sunt job-uri de acasa, de ex ca reprezentant la Avon sau la Oriflame doarca asta depinde si de varsta pe care o ai, in general trebuie sa ai cel putin 16 ani dar daca nu ai implinit aceasta varsta trebuie sa vorbesti cu parinti sa faca un contract si tu sa te ocupi.

| deyutz95 explică (pentru Daniel1516):

Am 22, eu lucrez dar vreau sa fac un mic castig si in timpul liber

| confiturix a răspuns (pentru deyutz95):

Stiu ce poti incerca! Te avertizez, nu e cel mai usor.
Idee de PFA: fa ghipsuri din ipsos. Le vinzi la gradinite si scoli si profitul e chiar bunicel daca esti meserias. Stiu asta pentru ca am o prietena care face asta de ceva timp. Strategia ei e sa lase preturile mici si sa fie de treaba, ca sa o mai cheme oamenii. Are si o pagina de Facebook: Handmade si Masa de Fructe.
Spor si buna vointa iti doresc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru confiturix):

Cum vinde prietena ta acele forme de ipsos, fara factura?
Ma indoiesc ca, gradinita ar platii la negru si s-ar implica in afecrei ilegale!
Probabil ca fata are autorizatie de functionare, ca persoana fizica sau firma.

| Violleta2022 a răspuns (pentru deyutz95):

Dar tot nu mi-ai raspuns, ce calificari ai, ca sa stim ce sfaturi de joburi putem sa-ti dam!

Pentru ca, nu exista joburi sa ti le dea cineva mura in gura, sau sa se roage de tine sa le faci, trebuie tu sa alergi sa le cauti, iar daca ne-ai cerut ajutorul, spune-ne macar ce calificari si faculatti ai, ce experinta si ce ai vrea sa muncesti.

Ar mai fii o solutie, aia cu clickurile pe internet, mii de clicuri pentru cativa dolari pe luna. Dar esti platit cand ajungi la peste $20 pentru ca primii $15 sunt taxele lor administrative.

| confiturix a răspuns (pentru Violleta2022):

Am spus PFA - Persoana Fizica Autorizata.