| Parker_Kip_1997 a întrebat:

Salut, stiu ca exista Disneyland in Paris, in California, in Tokyo, insa din cate stiu sunt mai multe. Daca are cineva o lista completa, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Lt Disney World Resort (Florida) (Magic Kingdom, Hollywood Studios, Epcot, Animal Kingdom)

Disneyland Resort (California) (Disneyland, California Adventure)

Tokyo Disney Resort (Tokyo Disneyland, Tokyo DisneySea)

Disneyland Paris (Disneyland Paris, Walt Disney Studios Park)

Hong Kong Disneyland Resort (Hong Kong Disneyland)

Shanghai Disney Resort (Shanghai Disneyland)

2 răspunsuri:
| DeeaCarmen a răspuns:

Lt Disney World Resort (Florida) (Magic Kingdom, Hollywood Studios, Epcot, Animal Kingdom)

Disneyland Resort (California) (Disneyland, California Adventure)

Tokyo Disney Resort (Tokyo Disneyland, Tokyo DisneySea)

Disneyland Paris (Disneyland Paris, Walt Disney Studios Park)

Hong Kong Disneyland Resort (Hong Kong Disneyland)

Shanghai Disney Resort (Shanghai Disneyland)