| Narsha a întrebat:

Sunt din botosani si sunt intr-a V-a
Clasa mea e foarte obraznica, adica majoriatatea nu invata si uni se si bat.
Anul asat vreau sa mergem in excursie cu o alta clasa de a V-a mai cuminti)Adica sa mergem doar cei care merita dar sa stam o noapte undeva.
DIriga tot ne amana sa vb de excursie(zice sa termine cu gradul si diriga dela cealalta V-a cu un simpozion) si cand vb foarte scurt zice de o zi, tot o da sa mergem o zi undeva dar noi vrem sa stam o noapte.Cam ce vroiam sa intreb:
1.Cum sa o convinge(orice dar nu sa cumintim, mobilizma clasa caci asta nu se poate)
2. Unde am putea merge? Noi chiar vrem undeva la munte poate dar sa stam o noapte?
2.Cam cat ar costa?
Cel mai important cum o facem sa vb despre asta si sa o convingem sa facem o in care sa dormim undeva.
Dau fundtia pentru un raspuns bun la toate intrebarile.

3 răspunsuri:
| WestSid3 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fiti o clasa unita.
1. Puteti impodobi clasa cu diferite desene sau ceva facut de mana voastra, iar pe langa asta, sa ii cumparati dirigintei tale un ghiveci de flori.
2. Ti-as recomanda Râmeţ. E o zona foarte frumoasa cu aer curat de munte, iar manastirea are la 5 km departare o cabana unde va puteti caza peste noapte. happy
3. Noi am dat 50 lei pentru excursie in total ( cred ca drumul + cazarea ), dar masa nu era inclusa... ne-am dus de acasa.
In primul rand la problema cu clasa obraznica, cred ca cineva ar trebui sa fie responsabil cu disciplina, o fata sau un baiat cu gura mare, care sa isi ia in serios treaba. Faceti dirigintei cadouri si laudati`va cand luati note mari. happy

| portocalăăă a răspuns:

Paaii.
Puteti sa mergeti doar cei mai cuminti.
Sau sa va faceti un grup care sa-i convinga si pe ceilalti sa fie mai putin galagiosi.
Puteti merge, daca vreti, undeva la munte, cautati voihappy
Siii.
Avand in vedere banii.nu stiu.cred ca va puteti incadra in 1 milion de persoana.happy

| Luori a răspuns:

Neata. Pentru a o convinge trebuie sa veniti toti elevii cu argumente solide si promisiuni si putin de o3.hee hee Spunetii ca voi chiar va doriti asta si ar fi frumos sa mergeti cu totii.

Depinde de unde sunteti, localitatea. La munte este superb pentru o excursie cu clasa; este foarte distractiv in primul rand si relaxant. Orice zona de munte are statiunile ei cu peisaje minunate.
Pentru o noapte de cazare, plus trasport [depinde si cat de mult ] plus bani pentru drum iti ajunge mai putin de 100[1 milion vechi ].
Succes in a o convinge pe diriginta si distractie placuta!