| Majj a întrebat:

Sunt din Bucuresti si am nevoie sa imi transport bicicleta din Colentina pana la Gara de Nord. Problema este ca are roata din spate sparta si nu pot sa o car in carca pana la RATB si nu cred ca un taxi ar vrea sa ma duca. Stiti cumva vreo solutie? Nu vreau sa o demontez.

3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Incerca totusi cu auto sau tramvaiul din colentina la bucur obor si de acolo cu metroul pana la gara

| cristi202 a răspuns:

Eu am adus o bicicleta de la Timisoara pina in Bucuresti. La Craiova am facut-o bucati, pentru ca ma costa transportul ei pe tren aproape cit biletul meu, si asa nu s-a mai legat nimeni de mine. Cred ca nu ai alta sansa decit sa o demontezi, macar rotile si saua, si atunci iti va ocupa mai putin loc, si iti va fi mai usor sa o duci.

| Majj explică:

Din pacate, regulamentul Metrorex interzice bicicleta si rolele in incinta metroului...