| Bisbiavatar12 a întrebat:

Acum cateva zile, m-am hotarat sa cumpar un laptop de pe ebay. i-am dat mesaj vanzatorului ca am nevoie de detalii cum ar fi gen procesor etc, mi-a zis si i-am spus voi platii curand!
Cand eram pregatit sa platesc, el mi-a trimis un mesaj spunand "totul este ok, paypal a confirmat. Voi trimite laptopul maine!" (ma rog, in engleza, va dati seama). Asa ca i-am raspuns cu adresa, si dupa mi-a raspuns ca l-a trimis.
Acum intrebarea mea este de ce a spus paypal ca totul este in regula daca eu nici nu am platit - se intampla ceva daca ajunge pachetul la mine si el nu primeste banii? Adica pot pastra? Sau paypal e responsabil?

1 răspuns:
| VictorL a răspuns:

Nu prea am înţeles prima ta întrebare, în schimb îţi pot da răspuns la celelalte. Păi nimeni nu îţi va trimite pachetul până când nu plăteşti, după plată pachetul îţi va fi trimis. Dar dacă cumva s-ar întâmpla, atunci oricum ar trebui să plăteşti dacă nu vrei să ajungi prin judecată.winking