| Robert97 a întrebat:

Am 17 ani, am 1, 76 si 62 de kg si as vrea sa ma apuc de sala de forta, am cateva intrebari, avand in vedere ca eu vreau sa fac muschi si sa ma ingras, sa ajung pe la 68-72 kg, de cate ori pe saptamana trebuie sa merg la sala si cat timp sa stau? respectiv la ce aparate sa lucrez ( nu imi spuneti de antrenor ca e prea scump abonamentul ca sa te ghideze el ). As vrea de asemenea sa stiu cateva chestii de mancat care ajuta la dezvoltare, la cresterea energiei. am auzit ca pentru dezvoltarea masei musculare se merge 3 zile pe saptamana, astept pareri, cel mai bun raspuns primeste FUNDA! :*

7 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Nu ai ce sa faci la 62kg... Esti slab rau. Incearca sa ajungi pe la 80-85kg si varsta de 18 ani, si dupa sala.

| Robert97 explică (pentru CosminC86):

Nu pot sa ma ingras asa mult :O, nu am fost niciodata in viata mea gras, si nu vreau sa mai astept pana la 18 ani, am zis ca in vara asta ma apuc de sala, asa o sa fie

| CosminC86 a răspuns (pentru Robert97):

Pai, nu ai cum sa fii gras la 80kg si 1.77, mai ales daca zici ca o sa te apuci de sala. Momentan 55-60kg au fetele.

| Robert97 explică (pentru CosminC86):

Eu vreau sa ma apuc de sala ca sa ma ingras!

Răspuns utilizator avertizat
| Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 a răspuns:

Cauta pe net. Sigur vei gasi un program bun. Dar nu uita ca trebuie sa fii perseverent in ceea ce faci. Mult succes!