| Zuzumilk26 a întrebat:

Am o bicicleta Dechatlon si as vrea sa o repar. Ar cam trebui sa înlocuiesc butucii, anvelopele, camerele, șaua.
Merita sa bag in ea 300 de lei sau mai mult?

8 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Ce fel de bicicleta, modelul anume. decathlon are multe feluri. Macar o compari cu cat te-a costat la cumparare, Rockrider polivalenta barbati 26" de exemplu incepe de la 500 de lei nou, si atunci nu prea mai merita sa o faci. Daca e un model mult mai scump, atunci poate merita.

| Zuzumilk26 explică (pentru antimulte):

Este un model mai vechi care imi place si care a costat 300 de lei SH.

| Zuzumilk26 explică (pentru antimulte):

Si aia decathlon are 26 de inch

| antimulte a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Stiu cat are, era doar un exemplu ca nu stiam modelul tau. Dupa mine eu as cauta alta, si as dezmembra ce se mai poate de pe asta... Ai dat 300, sa o refaci dai macar inca 300, scoti o bicicleta SH la peste 600 lei. Studiaza piata si vezi daca iti place ceva si la ce pret. Daca nu gasesti una noua sau intr-un buget acceptabil atunci o refaci pe asta.

| Zuzumilk26 explică (pentru antimulte):

Cam așa ii modelul dar are si suspensii. https://www.olx.ro/......dmN1A.html

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde cit ai dat. Vezi ca Decathlon se ocupa si de service la ce vind. Presupun ca tot la ei o duci, nu?

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am eu in oras un service de biciclete. Ii un model mai vechi. Am luat-o SH cu 300 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu am un rockrider tot din decathlon. Eu am cumpărat-o de nouă și pentru service numai lanțul, pinioane și angrenaj mă costă 400 lei. Plus ca vreau sa schimb și manșoanele iar cu alt schimbator pentru foi, ajung undeva la 550 lei cu tot cu montaj. Eu vreau doar piese mai scumpe și de calitate pentru ca as putea pune și ieftin dar nu vreau asta. Însă nu Sram, e cam scump Sram.