| DoBrOOO2001 a întrebat:

am o intrebare legata de lantisoarele de aur/argint, daca le porti la strand se pot rupe la sariturile in apa de exemplu in cap, bomba etc. Este sugerat sa il dai jos sau il poti purta fara grija. Apropo nu imi iese pe cap.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îți recomand să porti aceste lănțișoare când faci sărituri, etc.
De ce?
1)Se pot rupe
2)Posibil "pot" să îți iasă de pe cap (șanse mici)
3)Pur și simplu nu are sens, lănțișoarele astea le porți doar pentru a te da mare și șmecher.
4)Am auzit că dacă porți lănțișoare de aur o perioada de timp poți face cancer, nu mint, dar nu este recomandat să le porți.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ChawChaw a răspuns:

Dacă mergi la un ştrand din ăsta "care se respecta" (alt cuvant nu am gasit) vei fi obligat să le dai jos înainte de a intra in apă!
Oricum, sper că te-am ajutat+distracție placută!

| NuStiiCumMaCheama a răspuns:

Apa contine clor iar clorul reactioneaza cu multe metale... Nu e recomandat. Niciodata nu se poarta un lantisor in apa.