| Preda_Alexandru_1996 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am un Samsung galaxy s plus si vreau sa-mi iau aplicatii pe el. Exista vreo metoda sa-mi iau fara a folosi google play.Adica vreau sa stiu daca ar merge cu cablu usb, sa pot downloada pe calculator si dupa sa-l pun in telefon. Fundaa bye

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, este posibil. Aplicatiile cu extestia.apk pot fi copiate pur si simplu pe telefon si apoi din file explorerul telefonului le instalezi. Mai intai de aceastea trebuie sa te asiguri ca in meniul setari, pe la aplicatii parca ai bifata casuta cu "instalare app din surse necunoscute".
Spor!

3 răspunsuri:
| PaulGrozavul a răspuns:

Nu prea poți fără google play find ca trebuie instalate pe urma...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este posibil atata timp cat jocurile sunt compatible cu telefonul

| Twyti a răspuns:

Pot sa iti fac rostd e ce aplicatii vrei pe care le poti baga prin usb... ia id'ul meu: jitsu.crazy@yahoo.com. sunt oricand gata sa te ajut