| BloodAndBon3 a întrebat:

Am si eu o nelamurire despre certificatul de garantie de pe EMAG.

Am de gand sa comand un telefon de pe EMAG, problema ar fi certificatul de garantie. In caz ca se strica (si defectiunea e prezentata in garantie, bineinteles) cum fac sa-l trimit la un service prezentat in certificat? Nu inteleg treaba cu 'pick-up & return'.

Eu stau la tara, il pot trimite direct de aici? ( Cam asa am inteles, nu stiu daca am priceput ideea laughing )

Imi este ca, decat sa stau sa fac drumuri de zeci de km pana cine stie unde or fi service-urile pentru o porcarie de reparatie care m-ar putea costa cat tot telefonul`, mai bine cumpar unul din orasul cel mai apropiat laughing))

Idei? Multumesc anticipat! Dau si fundita. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Pick-up and return= se refara la faptul ca imediat ce ti se strica, ei ti-l ridica de unde stai si-ti aduc altul sau ti-l repare. Ce telefon vrei sa comanzi si la ce pret, poate iti pot recomanda ceva mai bun?

| BloodAndBon3 explică (pentru CM7YRE):

Momentan nu m-am decis. sunt atatea feluri. laughing Deci, daca mi se defecteaza ei il iau din localitatea unde stau? Sau il trimit eu prin posta sau cine focu` mai stie? Costurile le suport eu sau firma respectiva?

| BloodAndBon3 explică (pentru CM7YRE):

Am mai dat pe acel 'search'. tocmai de asta am pus intrebarea respectiva, pentru a sti toate detaliile. Nu prea vreau sa stiu ca o patesc si ca pot arunca garantia aia la gunoi, cum am mai patit de altfel cu mai multe chestii. laughing