| AlexutzuCtza a întrebat:

Am si eu un calculator si de la un timp facea figuri. Cand aprindeam calculatorul, imediat aparea ecranu cu tipul placii de baza si acolo (inainte de intrarea in bios) trebuia sa dea detalii de procesor, rami, si ce mia detecta HDD, DVD-RW etc. Mie nu-mi gasea nimic, nu-mi detecta nimic. Am scos cablurile le-am conectata, le-am curatat dar degeaba. l-am lasat stins vreo saptamana si cand l-am aprins gasea doar procesoru si ramii in rest nimic. Dupa ramanea blocat si daca apasam vreo tasta se stingea si nu se mai aprindea. O fi de la placa de baza ca nu imi detecteaza nimic? Ca sursa inca e buna big grin Dau FUNDA ! Va rog sa ma ajutati sa stiu ce fac mai departe

Răspuns Câştigător
| bogdyi a răspuns:

Sal, man asta e de la plc de baza trebuie schimbata, ADYCSN daca esti bou, etc nu te mai baga,

PS : placa de baza noua trebuie sa se potriveasca cu celelalte componente

| AlexutzuCtza explică (pentru bogdyi):

Merci mult pentru raspuns.chiar asa si a fost. Si ma gandeam sa schimb cablurile. dar ma complicam. inca o data mersiii

3 răspunsuri:
| ADYCSN a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windows-ul!

| Johhhyyy a răspuns:

Trebuie sa aui mare grija eu zic sa il duci sa il vada cineva specialist