| anonim_4396 a întrebat:

Ar putea sa-mi spuna cineva ce reprezinta vulturul aquila ca si tatuaj? Multumesc anticipat, ofer funda celui mai concludent raspuns!
P.S: Fara sa-mi trimiteti link-uri de pe alte site-uri ca am citit si eu, dar nu cred ca este total adevarat, nu prea mi-a placut semnificatia lui, vreau opinia voastra personala daca se poate, este vorba despre un mic vultur negru care seamana mai mult cu un porumbel la prima vedere, dar m-am informat mai bine si in final mi-am dat seama ca este un vultur aquila, cum am mai zis

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Un vultur în general reprezintă puterea, până şi romanii îl aveau ca stemă a legiunii lor, prima dată legiunea condusă de Cezar apoi legiunea a IX-a, fiecare au "purtat" vultur să arate că au puterea absolută.

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

De ce ai vrea sa-ti tatuezi un porumbel/vultur/alta zburatoare? Nu`mi inspira nimic si le gasesc si in natura daca vreau neaparat sa vad unul. Daca vrei un tatuaj, mai bine te`ai orienta spre mistic, cuvinte/simboluri/semne zodiacale ce inspira putere si influenteaza energetic. Grija totusi pentru ca multi isi fac tatuaje dupa cum ii taie capul, fara sa stie ca asta le poate negativ energia si ulterior intreaga viata.Mai documenteaza`te si alege ceva bun pentru tine.

| premiumself a răspuns (pentru WaterDrop):

Fiecare tatuaj are cate o semnificatie, spre exemplu, din ce stiu eu, pasarile reprezinta libertatea care ar avea mai multe intelesuri, cum ar fi faptul ca ar trebui sa ne lasam purtati de propria intuitie, sa ne urmam idealurile si sa nu incercam sa traim viata altcuiva, sa fim noi insine, ce vreau sa spun, este ca orice tatuaj poate sa aiba o poveste interesanta pe care o poti crea chiar tu, dar vreau sa stiu cu adevarat cam ce reprezinta, sincer sa fiu, nu prea ma atrag semnele zodiacale, deoarece nu cred in horoscop, cu scrisurile sunt de acord, dar nu in engleza, in fine, este strict parerea mea, fiecare cu gusturile lui, doar ca nu sunt genul acela de om caruia sa-i placa lucrurile enigmatice, as vrea ceva cat mai simplu si nu cred ca o sa regret mai tarziu sau ca o sa ma afecteze intr-un mod negativ.

| WaterDrop a răspuns (pentru premiumself):

Nu stiu cam ce preturi au si daca se fac la noi, insa daca optezi pentru pasari, ar fi interesant sa-l faci 3D. Sau ceva mai intens, scaring, acolo chiar ar fi o poveste big grin

| premiumself a răspuns (pentru WaterDrop):

Cu siguranta, multumesc pentru sugestii, o sa incerc sa mai adaug ceva, doar ca-mi va lua ceva timp pana voi sti exact. Iti multumesc inca odata pentru raspuns, o seara placuta sa ai, mai astept cateva raspunsuri daca o sa fie, iar apoi voi decide cui sa-i dau funda.