| xxdrgn a întrebat:

Astazi am aflat de unde pot comanda un album de muzica dupa care tanjesc de ceva timp si etc., intelegeti voi ca mi-l doresc! ^^
Problema e ca este destul de scump, plus ca ar trebui platit si transportul, iar tara de provenienta e putin mai departe de noi... Cum as putea sa-mi conving parintii sa mi-l cumpere? Ceva sfaturi? Ei spun ca nu am nevoie de el, dar, eu considerandu-ma un mare fan al trupei, imi doresc enorm sa-l am. Voi cum procedati cand va doriti ceva, dar din pacate e prea greu de obtinut? Chiar as avea nevoie de ceva propuneri...
~Multumesc anticipat! happy [si scuzati daca e gresita categoria, chiar n-am stiut unde altundeva sa incadrez aceasta intrebare.]

Răspuns Câştigător
| AnimeChu a răspuns:

Păăi, poţi să-ţi downloadezi melodiile de pe album. Dacă nu ai de unde şi nu găseşti nicăieri, trebuie să le arăţi părinţilor că-ţi doreşti mult asta. Ăncearcă să strângi şi tu o parte din bani, mai ajută-i prin casă, învaţă bine şi fii cuminte. Părinţii observă asta şi o să ia în calcul aceste fapte mici.

21 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Oh, hai frate...nu ști să-l descarci de pe net?

| xxdrgn explică (pentru 0rlando):

Ba da, stiu, doar ca eu nu-l vreau pentru melodii, deja le am, eu il vreau pentru postere, carduri si altele ce se dau impreuna cu albumul in sine. Plus ca e semnat de catre membrii formatiei! Serios acum, ce sa fac? Pur si simplu sunt innebunita dupa acea trupa... ^^

| IMC90 a răspuns (pentru 0rlando):

La tine totul se rezuma la furt?

| aliceinchains a răspuns:

Crezi că are rost să cumperi un CD, mai ales dintr-o altă țară+transport, când poți asculta toate piesele pe site-uri ca YT? Și-l poți downloada dacă vrei.

| Titanos a răspuns:

Am 2 cuvinte Magice.
Internet si Download.
Nu merita bani pe un sidiu care il poti gasi pe net.
PS.In timpul transportului din alta tara produsul se poate deteriora sau sa primesti altceva fara a primii bani inapoi.
Si despre Roxy cu sfatul ala nu vei primi albumul dar vei dormi afara si vei face o excursie palpitanta la Pshiolog.

| IMC90 a răspuns (pentru Titanos):

Si tu la fel

mai stii si altceva in afara de ciordales?

| Titanos a răspuns (pentru IMC90):

Mama s-a bagat si IMC90 in discutie.
Apropo ce inseamna IMC90?

| IMC90 a răspuns (pentru Titanos):

''Apropo ce inseamna IMC90''

Te las sa descoperi singur.
Apropo, mai treci pe la scoala si insista pe semnele de punctuatie

| Titanos a răspuns (pentru IMC90):

IMC90 este abrevierea de la Imbecil90.
Intrebam si eu.

| IMC90 a răspuns (pentru Titanos):

Ma, da cum au reusit ai tai sa te faca asa prost? Au pus prezervativu invers? laughing

| Titanos a răspuns (pentru IMC90):

Sa intamplat cand mata a venit pilita la taicamio si i-a dat 500Euro sa o tufuleasca nitel dar cand sa coboare din pod tacto le-a furat scara.
De acolo are mata tatuajul ala cu Curva24din 24. Ce sa fac daca mata tragea mult la masea pe vremea aceea. Dar stai un moment asta este povestea ta, acum sti cum ai aparut pe lume mica bestie cu 8 coi.

| IMC90 a răspuns (pentru Titanos):

Mai maimutoiule, ai impresia ca ma intimidezi cu texte de putoi de 16 ani invatate in gangu' scolii?
Asa cum am zis si mai sus, esti dovada vie a faptului ca nu trebuie sa folosim prezervative expirate.
Pe unu ca tine nici nu merita sa-l injur. Nu de alta, dar oricum n-ar intelege (deci mi-as pierde timpul degeaba).

| Titanos a răspuns (pentru IMC90):

laughing
laughinglaughing
laughinglaughinglaughing
laughinglaughinglaughinglaughing
Hai ca m-ai facut sa radlaughing

| IMC90 a răspuns (pentru Titanos):

Ma copiezi?

| Titanos a răspuns (pentru IMC90):

What?laughingdevil:d

| Titanos a răspuns:

Dar zi frate odata cum se numeste trupa asta?

| xxdrgn explică (pentru Titanos):

^^ Daca doream sa stiti cum se numeste, as fi spus deja... si nu o sa spun deoarece sunt sigura ca o sa inceapa lumea pe aici sa-si bata joc si sa judece, iar eu nu-mi doresc asta! happy
Siii... putin respect nu puteti avea? Daca nu fata de mine, macar fata de restul comunitatii TPU. Nu ca as vrea sa fiu rautacioasa, dar limbajul asta nu se potriveste. Doresc si eu cateva sfaturi, dar voi sariti si va certati. Fiecare sa respecte parerea celuilalt! Cred ca asta ar trebui sa fie o lege pe acest site.
Va rog, daca nu are legatura cu intrebarea, nu mai raspundeti! Tot ce veti face va fi sa iscati certuri si nimanui nu-i place asta. Nu sariti cu gura si pe mine, tot ce am spus a fost pentru a va opri din a mai vorbi urat, nu lasati impresia ca nu sunteti bine educati, eu cred totusi ca putin respect fata de restul lumii aveti fiecare!
O seara placuta va doresc! ^^

| RoxyAngelPink a răspuns:

Tipa la ei, zile ca pleci de acasa, inchidete in baie, tipa prin magazine de fata cu ei plangi si zile ca nu mai faci nimic din lucrurile de mai sus, doar daca til iau. Funda?

| IseeVoices a răspuns:

@Roxy ce ai zis tu e comportament de copil pana in 7 ani cu asa ceva nu se rezolva nimic decat doar daca ai 7 ani sau mai jos. Zile sa ti-l ia de Pasti ca tot vine Pastele si daca nici asa nu vor zile ca mai pui si tu jumate...

| JustMe6378962 a răspuns:

Intreaba-ti parintii ce ar trebui sa faci pentru a iti lua ei albumul! Si multa bafta!