| heddy10 a întrebat:

Ce as putea sa fac in Brasov cu o gasca de 5 prieteni intr-o vizita de o zi? Adica ajungem dimineata si plecam noaptea, dupa 24:00. Ce am putea face sau ce am putea vizita intr-un timp relativ scurt? Ne gandeam sa urcam si sa coboram pe Tampa, dar dupa asta nu stiu ce am putea face.

Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Puteti vizita Biserica Neagra si toate Bastioanele de langa Tampa. Puteti urca sus la Cetatuie si sa explorati stradutele din oras. Mai exista in partea opusa Tampei, Turnul Negru si Turnul Alb. Strada Sforii, la fel este un obiectiv cunoscut din oras pe care il puteti vizita. Mai sunt muzeele, daca va intereseaza. Daca va pasioneaza cartile, langa Biserica Neagra este un anticariat supet misto. Langa Brasov se mai pot vizita Pietrele lui Solomon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 7 muzee numai in centru, daca va intereseaza (istorie - cel din piata sfatului - jos e boring - dar la etaj e misto, interactiv; arte, rope street, civilizatiei urbane etc).
Puteti sa urcati la turnuri (ies poze misto acolo) si sa vedeti ce-au mai pictat pe dupa ziduri.
Puteti merge in Noua la parc aventura (dar uitati-va la tarife inainte), sa va dati cu tiroliana sau daca mai sunt barcutele.

Cand e programata vizita? De pe 31 august pana pe 3 septembrie e un festival de arte vizuale si cred ca e vreo 100 de lei abonamentul.

| heddy10 explică (pentru anonim_4396):

Foarte bune sugestii! Am vrea sa mergem saptamana asta. Miercuri sau joi.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Depinde dacă sunteți dispuși sa consumați bani sau nu.

| heddy10 explică (pentru FruttiFresh300):

Daca nu implica costuri prea mari...suntem studenti dar cheltuielile pe care suntem dispusi sa le facem sunt de genul 2-3 muzee, o cafea, o pizza...chestii d-astea. Nici sa vad Brasovul cu 15 lei dar nici sa ma lafai in bani laughing

| Vreausapot a răspuns:

Https://www.google.ro/....../topsights
Ai aici toate destinatiile din Brasov. Iti urez o zi placuta!

| heddy10 explică (pentru Vreausapot):

Notate. Multumesc!

| Turiac_Iulia_1994 a răspuns:

Descărcați aplicația Questo. Are un tur fain al orașului, cu diferite provocări de realizat. happy
Centrul vechi, Tâmpa (eventual pe jos), cetățuia.

| heddy10 explică (pentru Turiac_Iulia_1994):

Nu stiam de aplicatie...Multumesc mult!