| PatrickJ a întrebat:

Ce credeti ca se va intampla cand veti muri? Adica oare o sa fim ca niste fantome care merg pe Pamant, pe care nimeni nu le poate vedea sau va fi ca un somn dinacela adanc din care nu te vei mai trezi niciodata(asta e naspa crying )?

Răspuns Câştigător
| ioana_8025 a răspuns:

Eu una cred in reincarnare deci, pentru ca daca o iei asa dc a fi creazi pentru o singura viata? ce rost ar mai avea? adica un copil de 2 luni care moare ce rost are...deci un suflet trebuie sa traiasca vieti diferite pentru a matura si pentru a invata si a creste, si iti dai seama ca aici actioneza si karma, sa presupunem ca in una din vietile tale ai violat o persoana in viata urmatoare o sa fii o vemei violata, mai e si faptul ca daca te sinucizi in urmatoarea viata o sa ai exact aceleasi probleme pana cand o sa inveti sa le rezolvi, oricum asta e parerea mea, fiecare cu al lui sper ca sa-ti fie de ajutor bye

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca Dumnezeu ne-a creat el decide viitorul nostru dupa moarte in imparatia lui sau langa flacarile de foc.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Mi-ar placea mai bine ideea cu fantomelehee hee
Dar nu cred adica pana ce nu murim nu stim happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi fi undeva, mai sus sau mai jos in functie de mine.

| ConstantinCyofu a răspuns:

Parerea mea este ca dupa ce mori o sa umbli pe pamant 40 de zile, iar dupa te vei duce la judecat in ceruri. sa vezi unde vei ajunge : fericit in rai, sau plangand in iad... big grin parerea mea.

| florin2697 a răspuns:

Chiar vrei sa aflii? Eu nu, cel putin in urmatorii 20 de ani big grin