| Root4004 a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa fie oamenii interesati de site-ul meu? Am un site, l-am creat cu Webnode. Da... Nu e domeniul meu. Credeti ca asta ar deaprecia site-ul?
Si asa vreau sa-l fac cu bancuri/videoclipuri/statusuri etc. deci :
Cum sa-l fac vizitat sa placa oamenilor si daca chestia asta ca nu-i domeniul meu poate sa faca oamenilor sa-l dezaprecieze?
Funda

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai site-ul tau nu este vizitat din mai multe motive.
1.Ai zis ca ai Bancuri, videoclipuri, statusuri da? Pai ia gandeste-te tu cate site-uri care au acelasi continut ca al tau mai exista? Ca banuiesc ca nu tu faci bancurile, statusurile..ci le copiezi de pe alte site-uri, right? Deci de ce sa vizitez site-ul tau cand pot sa vizitez site-ul de unde ai copiat tu statusurile si alte chesti.+ ca acolo sunt mult mai multe.
2.Eu unul nu as intra pe un site care n-are domeniu, daca webmaster-ul site-ului nu-si permite sa-si cumpere un domeniu de 3$ macar, inseamna ca nu-l intereseaza de vizitatori.

| Root4004 explică (pentru unknownn):

Atunci ce propui sa fac? Pentru ambele chestii? Dar fara html ca e greu happy

| unknownn a răspuns (pentru Root4004):

Daca vrei vizitatori eu zic sa-ti alegi alta nisa.
Daca vrei vizitatori va trebui sa ai un site cu cat mai multa prostie.Prostia nu moare niciodata, e un business eficient cu un background intotdeauna activ si pregatit sa colaboreze pentru umplutura.
Deci: bagă mare pe warez, manele, pornache, tutoriale despre scheme de făcut bani rapid și alte căcaturi care prind la retarzi, CStrike, știri pe modelul Roncea/OTV și vizitatorii or să curgă ga-ran-tat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai vezi tu, trebuie sa faci ceea ce se cheama SEO, adica sa optimizezi site ul pentru motoarele de cautare.
Exista numerosi pasi si numeroase tehnici pentru ca site ul tau sa rankeze in primele pagina ale google la o anume cautare.

Trebui in primul rand sa te axezi pe niste cuvinte cheie pentru care google sa iti indexeze site ul (ideal ar fi ca acele cuvinte cheie sa fie cat mai clare si relevante in context). Aceste cuvinte trebuie sa se afle in conteul paginii, in titlul acestei si in tagurile de meta.

Al doilea pas ar fi obtinerea de backlink uti naturale, adica site uri care sa pointeze catre site ul tau. In felul asta google va da un rank mai mare site ului tau si va fi ma vizibil la cautarile cuvintelor cheie.

In al treilea rand ar trebui sa ai un domeniu / subdomeniu a carui nume sa fie cat mai relevant in conextul a ceea ce rezinta site ul.

Urmatorul pas

| Root4004 explică (pentru suntserios):

Pai scuza-ma... Nu am inteles cam nimic. Adica vb. si tu mai clar. Adica ce e sa te axezi pe cuvinte cheie? sa indexeze? context? taguri meta? etc. Pls idul meu nathaniel_dragusinmaster@yahoo.com spune-mi cum sa fac mai clar big grin pls puppy dog eyes

| suntserios a răspuns (pentru Root4004):

Cauta tutoriale de seo pe net ai sa gasesti sute de articole. e o chestie complicata si daca tie html ti se pare greu nu cred ca esti dispus sa faci atatea eforturi pentru site ul ala.

uite ceva usor

http://optimizare-google.blogspot.ro/

http://www.webconfs.com/seo-tutorial/

| Root4004 explică (pentru suntserios):

Bine dar mai intai sa aflu ce e seo laughing scuze ca nu stiu multe dar am 11 ani big grin Am incercat in html cu notepad dar e greu. Am facut chesti, text, dar dupa ce am vazut la alte pagini cate chesti complicate... Adica mar durea mana sa scriu atat. Totusi chiar sunt unii care le fac in notepad cu html ditamai site-urile? Eo lucrez acum pe programe big grin. Ms oricum

| ipswich a răspuns:

Lasa si tu un link al site-ului