| AntonyoBoss a întrebat:

cine imi spune cum schimb poza profilului de Facebook? Dau funda celui mai explicit.

Răspuns Câştigător
| Anonima5550121 a răspuns:

Buna! Te duci pe profilul tau, pui mouse-ul pe fotografia curenta de profil si iti va aparea in partea dreapta,, Editeaza fotografia de profil" dai click pe scris apoi iti alegi una din variante:
,, Alege din fotografiile..." ( adica alegi din fotografiile puse de tine deja pe Facebook )
,, Fa o poza" ( adica sa-ti faci in momentul acela o poza )
,, Incarcare foto..." ( adica pui o poza din calculatorul tau pe care n-ai pus-o inca pe Facebook )
Dupa ce ti-ai ales o poza iti va aparea poza pe ecran mare si pe poza un patrat care are la colturile lui niste patratele cu ajutorul carora tu poti sa decupezi fotografia. Dupa ce ai terminat, trebuie sa dai click pe " decupare finalizata".
Multa bafta!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la pozele tale din album si jos de tot apar optiuni si adauga imagine de profil odata ce ai dat click pe o poza.

| Biu90 a răspuns:

Te duci la poza pe care vrei sa o pui si duci mouse-ul in coltul din dreapta jos al ei. Ai acolo "make profile picture". Dai click si apoi iti apare sa o selectezi cat de mare o vrei. Dupa ce ai tras de punctele alea si ai pus-o la marimea dorita dai "done tagging" si e gata. Bafta!

| Marian619 a răspuns:

Te duci pe profilul tau > fotografi > apesi pe un album > pe o poza > te duci cu mouseul pe o poza si iti vor aparea jos urmatoarele:,, Album... poza y\x eticheteaza fotografia si optiuni > dai pe optiuni > Adauga ca fotografie de profil > apoi iti va aparea fotografia si te va pune so decupezi(pe fotografie va fi un patrat cu patratele-n colturi, tragi de fiecare patratel ca so decupezi) > apoi apesi am terminat de decupat

Funda?big grin

| georgiana967 a răspuns:

Te duci pe profilul tau acolo unde iti este scris numele, dreapta sus, si duci cursorul pe poza de profil de acum si iti apare edit profile photo, dai click upload a photo si pur si simplu cauti poza in pc dai dublu click pe ea si gata! succes!

| NicoClaudita a răspuns:

Buna! unde ai poza, pui sageata pe ea ( nu dai click) si trebuie sa scrie pe undeva pe ea schimba imaginea (sau ceva de genul ) si dai acolo si o incarci din pc. funda?

| maxfan a răspuns:

Intri pe facebook si vezi in coltul din dreapta de sus numele tau dai pe el iar apoi te duci la poza ta actuala de profil si o sa iti apara "editeaza fotografia de profil" si daca ai fotografia pe care vrei sa o pui in calculator dai "incarcare foto"

| GhostBehindTheDoor a răspuns:

Iti alegi poza pe care o vrei dintr-un album.Ii dai click, in josul pozei sunt Setari, Etichetati si ce mai e acolo.Dai click pe setari si o sa iti scrie ceva de genul setati poza ca fotografie de profil. Apesi acolo, tragi de chenarul acela pentru a cuprinde poza pe care o vrei si gata. funda?

| Cashlin a răspuns:

Ca sa schimbi poza de profil, trebuie sa pui mouse-ul pe poza respectiva care momentan o ai la profil si iti apare : Editeaza fotografia de profil. Tu dai click unde scrie '' editeaza fotografia de profil '' si scrie : '' Incarcare foto. '' (:! Funda?

| Andrtuta_Andra_1997 a răspuns:

Simplu,cauti la folderele tale in calculator si acolo trebuie sa ai o poza din telefon facuta de tine poza din telefon o danlodezi in folder si dupa te duci pe facebookul tau si acolo scrie langa poza veche de profil si apesi pe ia dupa deschizi fisierul tau dai copiaza la poza din fisie care ai facut-o si dupa o pui pe facebook

| canabis11 a răspuns:

Deci pui cliku pe poza de profil si iti apare, editeaza poza de profil, dai clik pe el si vezi acolo pe ce vrei sa dai, adica sa faci o poza cu webcam-ul sau sa incarci din pc. Fundaa?

| Andrei_Caliman_1997 a răspuns:

Deschizi poza pe care o vrei ca poza de profil si la optiuni gasesti ~foloseste ca poza de profil~