| Freecs a întrebat:

Cum fac sa pun un videoclip pe youtube in HD, am cautat pe la manager video sau ceva de genul dar n-am gasit.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu l-ai filmat in rezolutie HD/Full HD (720P/1080P). Atunci trebuie randat eu consider cel mai bun program de randat Sony Vegas 13 Pro. cu asta lucrez.
Daca ai filmat un joc sau desktopul verifica rezolutia si randeaza clipul cat mai aproape de rezolutia originala
Ca de exemplu la mine eu am o rezolutie 1360x768, si randez clipurile la 1280x720 adica HD. Dupa ce ai randat clipul (daca nu sti cum cauta pe Youtube sunt o gramada de tutoriale) urcal pe Youtube, dupa ce este urcat dureaza intre 30 minute chiar si o zi pana youtube-ul il v-a recunoaste ca HD. Mult succes!

1 răspuns:
| Otto2014 a răspuns:

Cred ca doar daca esti partener youtube poti pune un video in hd