| MihaelaDart a întrebat:

De câte ori pe săptămână este bine să postezi pe un canal YouTube, pentru a strânge mai mulți abonați și vizionari de asemenea? În luna mai îmi deschid un vlog despre viața mea in Grecia: călătorii, gastronomie, evenimentele de zi cu zi etc.
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Pabibabum09 a răspuns:

Buna! Bucuroasa sa te văd aplicând și in acest domeniu (dacă îți amintești, eu sunt fata cu blogul din vara anului 2017) și îți recomand la început sa postezi cat mai des cu putința, o data, ba chiar de 2 ori pe saptamana, pentru a reuși sa îți formezi o comunitate cu care sa ții legătura cat mai strânsă posibil (sa comunici cu viitorii fani) și așa te poți face remarcata in vasta lume a YouTube-ului, deși in ultima vreme (dacă urmărești cu precădere youtuberii romani) tronează clickbaitul...Cu mult efort îți poți clădi o cariera in așa ceva, deși in RO, tot aducându-se vorba de monetizare, e cam sub nivelul marii.
Succes!

11 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Cat mai des cu putinta. happy

| PainTech a răspuns:

De 3-4 ori pe saptamana daca e posibil.
Dar retine! Calitatea e mai importanta decat cantitatea!

| NellieLovett a răspuns:

La inceput, e bine sa postezi mai des, cam de doua ori pe saptamana, pentru a strange abonati. Cu timpul, poti ajunge sa postezi doar o data pe saptamana.
Sunt curioasa de canalul tau de Youtube. Cand il deschizi, sa anunti si pe TPU.

| MihaelaDart explică (pentru NellieLovett):

Cu siguranta voi da de stire happy, la acest "plan" ma gandesc de vreun 1 an, desi am asteptat momentul cu plecarea noastra din Germania. In luna mai plecam de la nemti definitiv, primul video e facut, pe care voi lipi cu cel de-al doilea cand plecam de aici spre Grecia, Halkidiki.

| NellieLovett a răspuns (pentru MihaelaDart):

Ai putea sa faci un video in care sa compari Germania cu Grecia si cu Romania. Ar fi interesant.

| MihaelaDart explică (pentru NellieLovett):

Nici vorba de asa ceva laughing... Grecia nu se poate compara cu Germania pentru nimic in lume. Stiu eu ce punctez in video, este totul planuit de dinainte. Nu fac comparatia intre tari, nu imi este acesta scopul. Nu duc lipsa de idei, am totul deja aranjat in minte happy

| NellieLovett a răspuns (pentru MihaelaDart):

Atunci e foarte bine. Succes!happy

| MihaelaDart explică (pentru NellieLovett):

Multumesc! :*

| gGrigore a răspuns:

Salut, cel mai bine ar fi zilnic, cum s-a spus si mai sus :calitatea conteaza.
Zilnic ar fi best, in video ar fi ok un pic de time-laps, un intr-o misto. Vezi si tu. Noroc cu canalul.

| MihaelaDart explică (pentru gGrigore):

Cred că zilnic mi-ar fi obositor, trebuie sa editez un pic filmarea. Oricum voi vedea pe moment, pentru nu a plictisi nici publicul cu tot felul de prostii.

| gGrigore a răspuns (pentru MihaelaDart):

Vezi si tu deamu