| SmekerasuxD a întrebat:

este adevarat ca pc-urile noastre sunt monitorizate 24/24?

Răspuns Câştigător
| Zazu a răspuns:

Da,toata informatia este stocata pentru 6 luni, in afara de asta -telefoanele mobile ca si IP sunt monitorizate prin satelit, poti fi localizat in cateva secunde sau minute, iar daca folosesti anumite cuvinte care intra in protocolul de suspecti esti imediat localizat, analizat si studiat.Bineinteles ca totul este monitorizat, nu cred ca iti inchipui ca un om sau o echipa de oameni te cauta dupa un algoritm calculat pe degetele de la maini.

8 răspunsuri:
| bya97 a răspuns:

Nu...poate doar la cei care le sunt interceptate telefoanele adica cei cu probleme la politie/ care cunosc pe cei cu probleme

| neutrino a răspuns:

Toate pc-urile cuplate la internet sunt monitorizate permanent, la fel si telefoanele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se monitorizeaza ca doar nu monitorizeaza pc-ul internetul cred ca da dar pc-ul n-are cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, frate, cum să nu... Sunt monitorizate peste un miliard de PC-uri(sau câte naiba există în momentul de faţă). Stai cu spaima-n vene, oricând poţi afla că vei fi arestat pentru că piratezi fişiere " pedo ".

| sebyse a răspuns:

Nu ii adevarat adica cea ce pot monitoriza e internetu ca cauti paginie la ei dar calculatorul ii trebuie numa curent si n-are cum sa te monitorizeze prin cablul de curent

| ByaBii a răspuns:

Unii spun ca da dar eu nu cred chestia asta si iti spun ca nu sunt monitorizate deoarece nu prea are cum sa monitorizeze vreo 10000 de pc-uri deodata. laughing

| invicta a răspuns:

Se inregistreaza doar activitatea ta pe internet.Se spune ca dupa 6 luni datele se sterg dar cine stie daca este adevarat.

| MaGyCul a răspuns:

Nu, n-are cum laughing
ce prostielaughing