| Zuzumilk26 a întrebat:

Este legal sa fac un foc mic intr-o pădure? Pentru a gati sau a face o cafea.

Răspuns Câştigător
| PeeWee96 a răspuns:

Daca ne luam dupa lege nu ai voie, este ilegal doar in spati special amenajate dar daca il supraveghezi nu cred ca e ceva grav.zic asta din propria experienta... oricum zic sa fi precaut/a si sa nu il lasi aprins peste noapte.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este legal. Vezi legea 307/2006 actualizata in 2016: http://bit.ly/2PE11gQ
Poti face foc doar in locurile amenajate in acest scop.

| Adry05 a răspuns:

Eu stiu ca nu exceptand zonele unde este permis sa faci foc si e precizat asta