| Sk8Boy a întrebat:

Eu si cu inca cativa colegi trebuie sa facem un proiect la franceza despre castelul amboise si vreau sa fac ceva original dar nu imi vine nimic in minte. Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| Celeana a răspuns:

O reprezentare in relief a castelului ( o macheta). O poti si colora si sa-i dai aceeasi forma si acelasi aspect ca cel adevarat! happy

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Colaje reportaje + foto

| N0xEterniS a răspuns:

O prezentare Powerpoint? sau ceva tras la imprimanta cu poze si ceva despre castel?

Documenteaza-te/copiaza in franceza aici ->> http://fr.wikipedia.org/wiki/Ch%C3%A2teau_d'Amboise