| The4Ever a întrebat:

M-am apucat sa invat si alte limbi in afara de engleza si as vrea sa-mi spuneti ce metode folositi voi pentru a retine cuvintele si expresiile.
Eu le spun de multe ori in gand pana le retin si le repet saptamanal, cel putin asta am facut la engleza. Poate exista si alta metoda la care nu m-am gandit si de asta am creat aceasta intrebare happy.

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Pardelian a răspuns:

Te poti uita la ceva filme/seriale in limba respectiva cu subtitrare si asa usor usor inveti