| ionutz9212 a întrebat:

ma poate ajuta cineva in legatura cu o aplicatie pe fecebook? e vorba de jocul adevarului cand incerc sa intru imi zice ca aplicatia nu este sigura si ca nu suporta inca navigarea sigura HTTPS. daca intru de pe alt cont merge. ce ar trebui sa fac ca sa imi mearga?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

FACEBOOK - APLICATII ->>> Navigarea sigura nu e suportata. Aceasta aplicatie înca nu suporta navigarea sigura (HTTPS).
Aplica temporar, urmatoarele setari pentru contul tau de facebook: Acceseaza meniul "Account settings" si da click pe tab-ul "Security". Apasa Edit in dreptul sectiunii "Secure browsing" si debifeaza optiunea "Browse Facebook on a secure connection (https) when possible". Apasa "Save changes" si reincarca pagina cu aplicatia de pe facebook.
Daca ai profilul de facebook setat in romana va trebui sa dai click pe "Acasa", "Setarile contului" si apoi din stanga "Securitate". Apasa "Editeaza" la optiunea "Navigare securizata" si debifeaza "Navigheaza pe Facebook printr-o conexiune securizata (https) atunci cand este posibil".
Dupa ce ai facut aceasta modificare poti intra pe pagina cu aplicatia. Succes!

| ionutz9212 explică (pentru neluL):

Multumesc mult! Sunteti cei mai tari!

2 răspunsuri:
| ComputerGeek a răspuns:

Deci facebook-ul tau e in limba romana...Hmm, deci dai click pe setarile contului(Account settings), apoi o sa iti apara o fereastra cu mai multe chestii, in stanga e o lista, dai click la Securitate(Security), are o iconica cu un scut mic, si primul lucru de acolo se refera la problema asta care o ai tu, dai edit/editare si debifezi casuta care iti apare, apoi salvezi si o sa iti mearga.