| Zuzumilk26 a întrebat:

Mi s-a rupt cheia de Antifurt de bicicleta in Antifurt si nu il mai pot scoate de pe bicicleta. Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Taiat cu flexul

Bula
| Bula a răspuns:

N-ai decat sa tai jos sistemul antifurt si sa montezi altul, mai rezistent.

| Zuzumilk26 explică (pentru Bula):

Vreau sa iau unul mai scump ca asta a fost 15 lei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Taie-l cu bomfaierul!

| anonimg a răspuns:

Incuietorile care dau semne ca functioneaza dificil, trebuiesc unse cu ulei de mecanisme fine (nu degresant), iar cheia sa nu intre in contact cu hainele. Iar cheia nu se forteaza pana la ruperea ei.
Daca o parte din cheie se mai poate apuca cu patentul ca sa se invarta si sa se traga de ea, se mai poate scoate; altfel iti va trebui un alt sistem. Este mai bun unul cu cifru.

| cfrtobias a răspuns:

Acasa ti-ai rupt sau pe strada?

| Zuzumilk26 explică (pentru cfrtobias):

Eram la magazin si am vrut sa leg bicicleta de stâlp si cand am vrut sa desfac antifurt-ul de pe bicicleta mi s-a rupt cheia.

| Alis57 a răspuns:

Hai o rezerva de la pistolul de lipit cu silicon, pui silicon pe ea si asa cald cum este îl pui acolo unde este cheia, astepti sa se răcească si tragi

| Zuzumilk26 explică (pentru Alis57):

L-am tăiat cu un clește.