| Calota_Alex_1989 a întrebat:

Nu stiu daca această este categoria potrivită dar am 13 ani, fac 14 ani in februarie si vreau sa imi fac abonament la ratb dar nu stiu cum se procedează sunt complet paralel...in plus, sa imi fac de la vârsta asta?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Te duci la casa de bilete (sau de reîncărcat carduri) și ii spui ca vrei abonament. Dacă vrei cu reducere, o sa îți ceara buletinul sau certificatul de naștere și legitimația de elev. Dacă vrei fără reducere ii dai doar certificatul.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poți, dar îți trebuie certificatul de naștere din moment ce nu ai buletin.

| Calota_Alex_1989 explică (pentru Bondarel99):

Intrebarea mea nu este daca pot, ci cum se face

| Bondarel99 a răspuns (pentru Calota_Alex_1989):

Te duci la casa de bilete (sau de reîncărcat carduri) și ii spui ca vrei abonament. Dacă vrei cu reducere, o sa îți ceara buletinul sau certificatul de naștere și legitimația de elev. Dacă vrei fără reducere ii dai doar certificatul.

| tudorica a răspuns:

Da boss cum sa nu

| tudorica a răspuns:

Poate nu mi dai fundita!