| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Pistoalele airsoft cu arc, necesita butelie dinaceia mica ce se introduce in incarcator? Daca nu, cum imi pot da seama daca un pistol este AIRSOFT daca nu are nevoie de gaz sau co2 si se bazeaza doar pe arc?

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Scrie in descirerea lui daca are nevoie de butelie de CO2. Sunt pistoale si pusti de airsoft care se bazeaza doar pe arc.

| Sulty_Mihai_1986 explică:

Pai si gen care e diferenta dintre un pistol AIRSOFT (subliniez airsoft) cu arc si unul simplu cu arc? Eu stiam ca astea airsoft s-ar baza pe co2, nu pe arc... de ce i se mai zice airsoft?

| Versionofdark a răspuns:

Dupa cum ai spus si tu este pe arc deci, nu are nevoie de butelie cu gaz. Dar ca sa fi sigur consulta manualul si inspecteaza atent incarcatorul ca sa vezi daca are un compartiment petru asa ceva.